В Україні відновилася державна програма «Доступне житло». Завдяки їй українців матимуть можливість поліпшити свої житлові умови з допомогою коштів держбюджету.

- Дана програма передбачає забезпечення доступним житлом громадян України через надання державної підтримки за рахунок коштів державного бюджету. Частину вартості житла сплачує держава, а іншу частину – громадяни.

Станом на сьогодні передбачено сприяння забезпечення житлом для трьох категорій громадян. Перша категорія – це громадяни, які мають право отримати фінансову підтримку в розмірі 30% вартості житла від держави, а 70% сплатити власним коштом. Друга категорія – це громадяни, які брали участь у АТО. Для них держава надає 50% допомоги від вартості житла.

Стосовно ж членів сімей учасників АТО, то вони можуть розраховувати на 30% допомоги при купівлі нерухомості. І третя категорія громадян – це внутрішньопереміщені особи. У них передбачається пропорція – 50% на 50%.
Вікових обмежень для участі в програмі немає. Єдина загальна умова для всіх: громадянин має потребувати поліпшення житлових умов. Тобто - не мати власного житла. Якщо ж власне житло є, але його житлова площа менша 13,65 метрів квадратних на одну особу, то громадянин також має право на допомогу при придбанні нерухомості.

Дещо інша ситуація з внутрішньопереміщеними особами, які могли мати житло, але втратили його. Або ж їхнє житло знаходиться на окупованій території. У такому випадку ми теж працюємо з ними.

1. Оплата внесків учасником програми
-Внесок має бути сплачений повністю і без розстрочки. Тобто, на рахунок особи кладеться допомога від держави у розмірі 30% чи 50%. А громадянин вносить свою частку. Лише після цього кошти перераховуються забудовнику.
Допомога надається безповоротно. Її не потрібно повертати. Вона йде суто на зменшення вартості житла.
На Волинське регіональне управління попередньо передбачена сума у 266 тисяч гривень.
Станом на сьогодні офіційно підписаний один договір між нашим підприємством і людиною, яка бере участь в даній програмі. Тобто учасник повноцінно зможе протягом декількох днів скористатися допомогою і отримати бажане житло
Учасник програми обрала двокімнатну квартиру по проспект Перемоги, 34(будинок №3).

2. У програмі беруть участь лише ті будинки, які знаходяться на стадії будівництва. Перелік об’єктів затверджує міжвідомча комісія Мінрегіонбуду.
ПАТ «Луцьксантемонтаж» №536 акредитував 3 будинки за адресою:
проспект Перемоги, 34(будинок №3) (одно, двох кімнатні квартири площа 43-64 кв. м.)
вулиця Набережна, 4а (однокімнатні (46-48 кв.м.), двохкімнатні (64-77-81 кв. м.) трикімнатні (83 кв.м.) квартири
вулиця Глушець, 40 у Луцьку (однокімнатні (44-46 кв.м.), двохкімнатні (64-65-8 трикімнатні (85 кв.м.) квартири
Всі наші будинки збудовані із Сучасних сертифікованих будівельних матеріалів, в кожній квартирі Індивідуальне опалення (котел+ радіатори), будинки цегляні та утепленні за новими технологіями
А головне!!! ми турбуємося про наших клієнтів і здаємо свої об’єкти як зазначено в договорах

У рамках програми «Доступне житло» людина відкриває свій рахунок «Укргазбанку»куди вносить власний внесок за житло. Туди ж надходитимуть кошти фінансової допомоги з боку держави.
документи які потрібно мати при собі тим, хто хоче зареєструватися для участі в програмі
Пакет документів залежить від категорії. Основний пакет документів включає заяву, паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про одруження, свідоцтво про народження дітей (якщо є), довідки про доходи за останні півроку, витяги з реєстрів нерухомості на кожного члена сім’ї та довідку-додаток №13 про реєстрацію місця проживання.
Учасники АТО, крім зазначених документів, додають копію свого посвідчення та довідку, що вони безпосередньо приймали участь у бойових діях. Для внутрішньо переміщених осіб є додатковий пакет документів. Це може бути акт технічного стану житла, яке знаходиться на підконтрольній Україні території.
Якщо ж нерухомість розташована на тимчасово окупованій території, то така довідка не потрібна. Також ця категорія осіб має донести копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

існують обмеження за рівнем доходів
- Якщо дохід на кожного члена сім’ї у 5 і більше разів перевищує рівень середньомісячної зарплати по Волинській області, людина не має права на цю фінансову підтримку. Вважається, що такий дохід дозволяє придбати житло самостійно.
- площі нерухомості, на яку поширюється фінансова допомога держави
- Існує поняття нормативна площа. Особа може хотіти придбати житло з великою площею. Але є обмеження: 21 квадратний метр на одну людину і плюс 10,5 квадратних метрів на сім’ю. До прикладу, якщо людина бере участь у програмі сама, то допомога нараховується на площу 31,5 квадратів.

Звісно, площа житла може бути і більшою. Тільки за додаткові метри учасник програми буде платити з власної кошти Обмеження щодо сім’ї з двох людей становить 52,5 квадратних метра. Якщо площа житла менша, то допомога розраховується від фактичної площі квартири, якщо більша – від нормативної площі.

Детальнішу інформацію ви зможете отримати за адресою :
м. Луцьк, вул. Шопена 12, «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву у Волинській області»
тел. 28-13-27
або у нас у відділі продажу за адресою
м. Луцьк, вул. Клима Савура, 29
тел. 74-60-15